Najnowszy

Darmowe szkolenia dla jednostek niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za swoją nauke nie

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla jednostek niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć stowarzyszenia działające non profit realizują nader interesujące projekty i zatrudniają do nich wysoce zaangażowanych wolontariuszy, to odczuwają brak fachowego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej ich nie stać.

Coachowie z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected]

Zgłaszać się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również indywidualni działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednak beneficjenci powinni znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym okresie miejsc i jakość aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w małych i amatorskich organizacjach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi: